تبلیغات
وبلاگ حقوقی توحید بختیاری - جزئیات جدید از تاریخ و محل برگزاری آزمون وکالت (ماده 187) و کارشناسی رسمی سال 1390؛
موضوعات

راهنمای موفقیت در آزمون وکالت
محصولات حقوقی
آمار
درباره وبلاگسعی دارم علاوه بر درج دست نوشته های شخصی و ارتباط با دوستان عزیزم، با توجه به مدرک حقوق قضائی و تجربه مختصری که دارم، گاهاً مطالب و مقالات حقوقی تحریر و پاسخگوی سئوالات دوستان باشم.
๑۩۞۩๑
انتشار مطالب وبلاگ، صرفاً با ذکر منبع مجاز است.
๑۩۞۩๑
facebook id: tohidbakhtiary
نویسنده: توحید بختیاری
خدمات آزمون
خدمات حقوقی
نظرسنجی
آیا با برگزاری غیر رقابتی آزمون وکالت، یعنی قبولی در صورت کسب معدل مشخص، موافقید؟پیوندها
دوستان
» انجمن حمایت از حقوق مردان
» وبلاگ تخصصی حقوق ایران
» وبلاگ حقوقدانان اراک
» اتاقک مجازی حقوق کیفری
» انصاف
» آموزش و آزمون های حقوقی
» حقوق جزا و جرم شناسی
» ایران داوری
» وبلاگ حقوقی محمدرضا متین فر
» خورشید عدالت
» دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع)
» انجمن تالیف گروه صعود
» رسا گستر
» دانشجویان حقوق آران و بیدگل
» وبلاگ حقوقی، آموزشی علیخانی
» فقه پلی است برای حقوق
» وبلاگ حقوقی هنری برگ سبز
» وکیل امین
» وبلاگ حقوقی جرم و جنون
» تقدیم به دانشجویان حقوق
» وبلاگ حقوقی محمدصادق امانی
» گروه حقوقی اعتماد
» اختبار
» وبلاگ حقوقی نیما جهانشیری
» منابع آزمون وکالت 92
» وکالت آنلاین
» وکالت
» قوانین حقوق
» بانک حقوق
» من و حقوق
» انجمن علمی فقه و حقوق ایذه
» وبلاگ حقوقی سعید ذکایی
» بانک جزوات حقوقی اسدی
» فرجام خواسته
» حقوقی و خانواده
» حق جو گون
» حقوق و عدالت
» مشاوره حقوقی
» وبلاگ حقوقی مرتضی خلج
» مدرسه وکالت و تجارت
» وبلاگ احسان پرنیان
» تبصره
» سایت حقوقی دادپرور
» حقوق من و تو
» وبلاگ دکتر آقایی جنت مکان
» وبلاگ حقوقی میرمحمد حسن زاده
» وبلاگ حقوقی سعید رستم زاده
» وبلاگ تخصصی حامیان عدل و داد
» طاها یوسفی
» حقوق در علم/حقوق در عمل
» وبلاگ حقوقی دادگاه قانون
» وبلاگ حقوقی حامد حوزه چشم
» وکیل پایه یک
» بررسی مسائل حقوق در ایران
» وبلاگ حقوقی امیررضا قارداشی
» وب سایت حقوقی هادی
» تخصصی حقوق و فقه
» وب سایت وکیل
» انجمن علمی حقوق نظرآباد
» وبلاگ تخصصی حقوق
» وبلاگ حقوقی شایسته
» احقاق حق
» جزوه های حقوق
» وبلاگ آنتی فمنیسم
» وبلاگ حقوقی قانون حیات
» وکالت/مشاوره حقوقی
» دانشجوی حقوق
» جامع ترین وبلاگ حقوقی یزد
» گذر زمان یک حقوقدان
» وبلاگ حقوقی جواد احمدی مقدم
» حقوق
» وبلاگ حقوقی احمد کوسه غراوی
» پرنون یونس
» وبلاگ حقوقی چتر عدالت
» مرکز علمی تخصصی حقوق ایران
» وبلاگ حقوقی اکبر عبدی زاده
» هم اندیشی حقوقدانان
» بی قانونی
» کارشناسی ارشد حقوق جزا
» حقوق در ایران و جهان
» وکلای ایران
» یاران عدل
» گروه حقوق دانشگاه آزاد بافت
» وبلاگ حقوقی شهرستان قاین
» وبگاه حقوقی نرخ عدالت
» گروه وکلای مهدیار
» مطالب حقوقی
» وبلاگ تخصصی حقوق ایرانیان
» مرجع معرفی وبسایتهای حقوقی
» محیط زیست گردشگری اکوتوریسم
» ساجد نیوز
» وبلاگ آخرین زمان
» خاکریز سایبری
خبرنامه آزمونهای حقوقی
نام خود را در فیلد اول و ایمیل خود را در فیلد دوم وارد نموده و بر روی گزینه ثبت کلیک کنید

Powered by WebGozar

Translation
English Arabic Turkish French German Spanish Italian Russian Chinese Japanese

بسته صفر تا صد دوراندیشان

بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز مشاوران

 

گفتگو با عبدالرضا مؤمنی، رئیس مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، درخصوص جزئیات آزمون وکالت (ماده 187) و کارشناسان قوه قضائیه 1390.

 

 

 

- آخرین آزمون مرکز امور مشاوران قوه قضائیه حدود 2 سال پیش برگزار شد، اگر چه از آن زمان تاکنون همواره احتمال برگزاری آزمون جدید توسط آن مرکز وجود داشت، اما در نهایت اخذ موافقت اولیه و نهایی برای برگزاری آزمون جدید حدود 2 سال به طول کشید، علت این تأخیر چه بود؟

در 2 آزمونی که در سال های 87 و 88 توسط مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه برگزار شد، تعداد زیادی برای شغل وکالت و کارشناسی پذیرفته شدند. در این 2 آزمون حدود 8 هزار نفر پس از طی مراحل مختلف به عنوان پذیرفته شده نهایی شناخته شدند. ساماندهی وضعیت این تعداد پذیرفته شده مدت زمان زیادی لازم داشت.

این مرکز برای پذیرش نهایی افراد مراحل مختلفی را پیش بینی کرده است. پذیرفته شدگان باید توسط قوه قضائیه گزینش شوند و پس از آن وارد دوره کارآموزی شوند که 5 روز در هفته انجام می شود و با توجه به اینکه ظرفیت دادگاه ها برای پذیرش کارآموزان محدود بود، نیاز به مدت زمان لازم داشتیم تا همه افراد بتوانند دوره کارآموزی را پشت سر بگذارند.

در مجموع علت تأخیر در برگزار آزمون جدید توسط مرکز امور مشاوران، ساماندهی وضعیت پذیرفته شدگان قبلی بود. از ابتدا تصمیم بر این بود تا زمانی که وضعیت پذیرفته شدگان دوره های قبلی ساماندهی نشود آزمون جدید برگزار نشود. خوشبختانه این مهم تقریباً انجام شده و با موافقت رئیس قوه قضائیه زمینه برگزاری آزمون جدید فراهم شده است و در همین راستا اطلاعیه مرکز در خصوص برگزاری آزمون وکالت و کارشناسی رسمی دادگستری سال 90 در اوایل هفته گذشته منتشر شد.

 

- در حال حاضر پذیرفته شدگان آزمون های سال های 87 و 88 در چه وضعیتی قرار دارند. آیا کار پذیرش آن ها به صورت کامل انجام شده است؟

مراحل اصلی پذیرش آن ها که شامل مصاحبه علمی و گزینش قوه قضائیه بوده تقریباً تمام شده و افراد یا در مرحله فراخوان برای کارآموزی و یا در حین انجام کارآموزی هستند. پروانه وکالت و کارشناسی تعداد زیادی از پذیرفته شدگان نیز صادر شده و در حال فعالیت هستند.

 

- اشاره گردید که پذیرش علمی همه پذیرفته شدگان انجام شده است، اما ما تماس های داشتیم از طرف برخی از این افراد که مدعی بودند به رغم پذیرش در آزمون تاکنون دعوت به مصاحبه علمی نشده اند، آیا این ادعا را تایید می کنید؟

ما تمام کسانی که در آزمون قبلی پذیرفته شدند را در موعد مقرر و مشخص دعوت به مصاحبه علمی کردیم، اما برخی از این افراد به دلایل مختلف در آن زمان مشخص حاضر نشدند و این ممکن است به این دلیل باشد که آن ها از این قضیه مطلع نشده اند و یا احیاناً تمایلی به پیگیری موضوع پذیرش خود نداشته اند و بعداً این تمایل را پیدا کرده اند که دیگر پرونده آنها بسته شده و قابل پیگیری نیست. آن ها باید در همان زمان مقرر در مصاحبه علمی و کارآموزی شرکت می کردند.

البته تعداد کسانی که در مصاحبه علمی و یا احیاناً کارآموزی حاضر نشدند بسیار محدود است، اما همانگونه که گفتم دعوت افراد برای انجام این امور بر اساس زمان بندی مشخصی صورت گرفت و ما برای انجام این مراحل محدودیت زمانی تعیین کردیم، هر کسی باید در آن موعد مقرر در این مراحل شرکت می کرد. برخی از این افراد کسانی هستند که در ابتدا تمایلی به پیگیری وضعیت پرونده خود نداشته اند اما با تغییر وضعیت و شرایط شغلی آن ها، بعداً به این کار متمایل شده اند که دیگر امکان پذیر نبوده است.

 

- اگر موافق باشید به وضعیت آزمون سال جاری بپردازیم. بفرمایید این آزمون چه تفاوت هایی با آزمون های قبلی دارد؟

تفاوت اصلی این آزمون با آزمون های قبلی در محدودتر بودن تعداد پذیرش است. در این آزمون ما با توجه به نیاز دستگاه قضائی تعداد پذیرش را محدودتر کردیم و سوالات آزمون نیز کاربردی تر از آزمون های قبلی است. سعی می کنیم با کاربردی تر کردن سوالات، توانایی های واقعی افراد را در رابطه با مسئولیتی که می خواهند بپذیرند بسنجیم و کسانی را پذیرش کنیم که از هر جهت توانایی های لازم را داشته باشند محدود کردن تعداد پذیرش افراد این کمک را به ما می کند تا بتوانیم مراحل پذیرش افراد را سریع تر انجام دهیم و تکلیف پذیرفته شدگان را در مدت زمان کمتری مشخص کنیم.

 

- در آزمون سال جاری دقیقاً چه تعداد پذیرش می شوند؟

در این آزمون 1500 نفر به عنوان وکیل، یک هزار نفر به عنوان کارشناس و جمعاً 2500 نفر به عنوان وکیل و کارشناس توسط مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان پذیرش می شوند.

 

- آیا زمان برگزاری آزمون مشخص شده است؟

خیر، زمان آزمون دقیقاً مشخص نیست، اما سعی می کنیم این آزمون را در اواخر آذرماه یا اوایل دی ماه برگزار کنیم.

 

- محل برگزاری آزمون مشخص شده است؟ آیا این آزمون در استان ها نیز برگزار می شود؟

آزمون به صورت متمرکز در تهران برگزار می شود و محل برگزاری آن بعداً اطلاع رسانی خواهد شد.

 

احتمال تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد؟

بله، با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، احتمال اینکه مهلت ثبت نام تمدید شود زیاد است.

 

- اشاره کردید که محدود کردن تعداد پذیرش بر اساس نیاز دستگاه قضایی بوده است. این نیازسنجی به چه صورتی انجام شده است؟

در این زمینه نیازسنجی به این شکل عمل شد که از تمام استان ها تعداد وکلای مورد نیاز در هر بخش و شهرستان را خواستیم، پس از آنکه تعداد به ما اعلام شد ما آن را با مسئوولان قوه قضائیه و هیئت اجرائی که تصمیم گیرنده اصلی در رابطه با مسائل مرکز است در میان گذاشتیم و با توجه به نظرات آن ها یک تعداد متعادلی انتخاب شد. در عین حال به گونه ای تصمیم گیری شد که در سال های آتی نیز بتوانیم بخش دیگری از نیازها را در این حوزه برطرف کنیم.

 

- با توجه به اینکه برنامه ریزی شده که بخشی از نیازها در سال های آتی برطرف شود، احتمالاً در سال آینده نیز آزمون برگزار می کنید؟

فعلا موافقت با برگزاری آزمون در سال جاری اخذ شده است. در سال های بعد متناسب با شرایط هر سال تصمیم گیری می شود امیدواریم که بتوانیم در هر سال آزمون برگزار کنیم.

 

- پروسه جذب افراد شامل چه مراحلی می شود؟

در مرحله اول اسامی کسانی که در آزمون پذیرفته شده اند را اعلام می کنیم. در این مرحله بیش از تعداد مورد نیاز پذیرش می شوند، حدود 5/1 تا 2 برابر تعداد مورد نیاز در این مرحله پذیرش می شوند. پس از آن افراد به مصاحبه علمی دعوت می شوند. در این مرحله توانایی های علمی پذیرفته شدگان مورد سنجش قرار می گیرد. افرادی که از مرحله مصاحبه علمی موفق بیرون بیایند باید مرحله گزینش را طی کنند که توسط قوه قضائیه انجام می شود. پس از گزینش، مرحله کارآموزی و پس از آن مرحله اختیار انجام می شود. کسانی که تمام این مراحل را با موفقیت طی کنند، پذیرفته شده نهایی محسوب می شوند و پروانه وکالت یا کارشناسی دریافت می کنند.

 

- مجموع این مراحل چه مدت طول می کشد؟

با توجه به اینکه در آزمون سال جاری تعداد پذیرش محدودتر از گذشته است، فکر می کنیم کلیه مراحل به جز مرحله کارآموزی، نهایتاً حدود 6 ماه به طول بیانجامد. مرحله کارآموزی نیز حدود 6 ماه طول می کشد.

 

- شما توصیه خاصی به شرکت کنندگان در این آزمون دارید؟

توصیه می کنم بیشتر از گذشته مطالعه کنند. زیرا مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان سعی دارد که کیفیت کار خود را روز به روز بالاتر ببرد و افرادی را پذیرش کند که توانایی لازم را برای انجام امور مربوطه داشته باشند. شرکت کنندگان در آزمون سال جاری نیز با توجه به اینکه تعداد پذیرش در این دوره محدودتر از گذشته است باید مطالعات کافی داشته باشند تا پذیرفته شوند. افراد تصور نکنند که این آزمون نیز مانند آزمون های دوره های گذشته است و احتمال قبولی آنان بالاست.

مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه و همچنین کانون وکلا روز به روز به این سمت حرکت می کنند که افرادی را پذیرش کنند که آمادگی های لازم را از جهت علمی، اعتقادی و اخلاقی داشته باشند. افرادی که قصد دارند به عنوان وکیل یا کارشناس مشغول به کار شوند باید خود را از نظر اخلاقی نیز آماده کنند و شرایط لازم را از این نظر داشته باشند.

 

- در حال حاضر تعداد وکلا و کارشناسان کشور چه تعداد است و آیا این تعداد جوابگوی نیاز کشور در این حوزه است؟

در حال حاضر حدود 50 هزار وکیل در کل کشور مشغول به فعالیت می باشند که از این تعداد حدود 35 هزار نفر عضو کانون وکلا و حدود 15 هزار نفر نیز تحت پوشش مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان هستند. تعداد کارشناسان عضو مرکز امور مشاوران نیز حدود 8 هزار کارشناس است. همچنین بیش از 7 هزار کارشناس نیز تحت پوشش کانون کارشناسان هستند.

به نظر من تعداد وکلای کشور تقریباً یک رقم مناسبی است. جذب وکلای جدید باید متناسب با رشد جمعیت انجام شود که در این راستا نیز اقدام خواهد شد.

 

- آیا منظورتان از تناسب بین تعداد جمعیت و تعداد وکلاء، عدد خاصی مدنظر است؟

عدد خاصی نمی توان گفت، بستگی به تعداد پرونده هایی دارد که در کشورهای مختلف وجود دارد. به نظر من استانداردی که الان در سطح جهان وجود دارد، فعالیت یک وکیل به ازای هر 1000 نفر جمعیت است. به نظر می رسد این رقم یک رقم مناسبی است که کشور ما نیز فاصله زیادی با آن ندارد. به نوعی می توان گفت در حال حاضر نیز تعداد وکلای ما تقریباً کافی است.

 

- اگر اجازه بدهید یک سوال نیز درباره قانون جامع وکالت بپرسم این قانون در حال حاضر در چه وضعیتی است و به کجا کشیده شده است؟

بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، قوه قضائیه باید ظرف مدت یک سال طرح جامعه وکالت را به مجلس ارائه دهد. در همین راستا نشست های متعددی بین معاونین قوه قضائیه برگزار و نهایتاً طرحی تهیه شد و با حضور رئیس قوه قضائیه نیز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این طرح در حال حاضر در اختیار رئیس قوه قضائیه است که با اعمال نظرات ایشان انشاءالله به صورت لایحه به مجلس ارائه خواهد شد. البته به احتمال فراوان این مسئله به عمر مجلس فعلی نمی رسد و به مجلس بعدی می کشد.

 

- متونی نیز در این زمینه توسط کانون وکلا و مجلس تهیه شده است. آیا این اقدام آنها به نوعی موازی کاری است؟

قانون گذار این تکلیف را بر روی دوش قوه قضائیه گذاشته و از این قوه خواسته شده که این موضوع را پیگیری کند.

 

- در پایان اگر صحبت دیگر باقی مانده بفرمایید؟

برای همه کسانی که در آزمون مرکز امور مشاوران شرکت می کنند آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم با مطالعه کافی در این آزمون شرکت کنند.

 

منبع: مؤسسه آموزش عالی آزاد فاخر
شنبه 28 آبان 1390 , اخبار آزمون های حقوقی , نظر ()
فاطمه
شنبه 30 شهریور 1392 17:06
سلام .به کمک شما نیاز فوری دارم.شنیده ام که کسانی هستند که با وجود نداشتن لیسانس حقوق توانسته اند از طریق ازمون مرکز مشاوران با توجه به مدارک بالاتری که در رشته حقوق دارن شرکت کرده و الان وکیل هستند. ایا صحت دارد. من لیسانسم مترجمی است و فوق لیسانس حقوق بین الملل دارم .ایا امکان شرکت در ازمون مرکز مشاوران را دارم ؟به چه صورت؟ در سال جاری هم در کنکور شرکت کرده و پذیرفته شده ام . در دانشگاه مجازی شیراز. تا 2 روز دیگر بیشتر امکان ثبت نام ندارم؟ اگر امکان شرکت در ازمون مرکز مشاوران ماده 187 را دارم دیگر برای ثبت نام از دوره لیسانس در ان دانشگاه اقدام نکنم. خواهش میکنم جوابم را بدهید اصلا فرصت ندارم.
پاسخ توحید بختیاری : سلام
بله،
در مرکز مشاوران این امکان بود،
اما در آزمون اخیر این مرکز نیز فکر می کنم چنین امکانی سلب شده بود،
واقعا سخت است در اینخصوص نظری بدهم،
حتی شنیده ام برخی از دادگاه انتظامی قضات رای گرفته و در آزمون های حقوقی شرکت کرده اند،
اما اینها در حد حرف است،
پیشنهاد می کنم ثبت نام کنید و تحصیل را ادامه دهید،
اگر امکانش بود آزمون می دهید و فوق لیسانس مترجمی را (اگر اشتباه نگفته باشم) رها کنید.
سمیه
یکشنبه 3 شهریور 1392 13:21
زمان ثبت نام آزمون وکالت ماده187 کی هست؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
معلوم نیست این آزمون برگزار شود.
اسیه
یکشنبه 15 بهمن 1391 21:46
سلام اگر ارشد داشته باشییم بدون ازمون مشاوره پذیرفته میشیم وفقط باید مصاحبه شرکت کنیم چنین چیزی هست
پاسخ توحید بختیاری : سلام
خیر.
زینب
شنبه 14 بهمن 1391 17:25
سلام وخسته نباشید
جناب آقای بختیاری میشه لطفا به سوال بنده هم جواب بدین؟
آیادرسال 92 مرکزمشاوان آزمون برگزار میکنه؟واقعا بلاتکلیفیم
پاسخ توحید بختیاری : سلام
شخصاً بعید می دانم.
اطهرزاده
سه شنبه 26 دی 1391 20:07
سلام زمان آزمون وکالت 187 سال 91 کی هس؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
زمستان است،
اما امسال برگزار نمی شود.
خدادادی
دوشنبه 4 دی 1391 18:58
سلام.زمان ثبت نام ازمون های وکالت وسردفتری و مشاوره حقوقی برای سال 92-93 کی هست با تشکر
پاسخ توحید بختیاری : سلام
معمولاً زمستان است.
esmael
سه شنبه 7 آذر 1391 14:53
با سلام و احترام خدمت دوستان گرامی
آیا آزمون مشاوران برای سال 92 برگزار خواهد شد؟ آیا زمان ثبت نام مشخص است؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
شاید.
fahime
دوشنبه 22 آبان 1391 00:17
mishe bgin vase sale 91 azmoon has ya na va zamanesh key has va inke kodum site ro baraye etelaate bishtar bbinim?
پاسخ توحید بختیاری : سلام
طبق اخبار غیر رسمی شنیده ایم برگزار خواهد شد،
به سایت خود مرکز مراجعه کنید:
http://www.23055.ir/
farzad
پنجشنبه 11 آبان 1391 23:34
سلام . آیا سال 91 یا اویل سال 92 آزمون كارشناسان دادگستری ماده 187 برگزار میشه؟ با تشكر
پاسخ توحید بختیاری : سلام
ظاهرا قرار است برگزار شود.
صمد
چهارشنبه 5 مهر 1391 14:53
با سلام و تحیت ،خسته نباشید،میخواستم بدونم مصاحبه ماده 187تیا كی هستش؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
متاسفانه روند جذب در این مرکز خیلی طولانی است،
انشالله تماس می گیرند،
البته سایت مرکز را نیز رصد نمائید.
baran
شنبه 20 خرداد 1391 17:45
mamnoon.
mishe begid kodom sit gofte hafte dge elam mishe?
سعید
پنجشنبه 18 خرداد 1391 09:37
با سلام چرا سایت وکالت ماده 147 بسته است و اگر امکان داره زمان اعلام نتایج را اعلام کنید؟
baran
سه شنبه 16 خرداد 1391 19:28
salam aghaye bakhtiari
az javabaye azmoone moshavere hoghooghiye sale 90 khabari nadarid?
site khodeshoon ke eror mide.goftan az modiriat.org elam mikonan ama oonam 2mahe up nashode...vaghean ma sargardanim.age eteaei darid ma ro ham dar jaryan bezarid,ba tashakor
پاسخ توحید بختیاری : سلام
ظاهراً اعلام کردند هفته آینده اعلام می شود.
هادی
دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 22:15
نتایج کارشناس دادگستری کی اعلام میشه
پاسخ توحید بختیاری : سلام
هیچ خبری منعکس نشده است.
غیر رسمی شنیده ام اواسط اردیبهشت.
سیدشیرعلی حسینی نارویی
شنبه 20 اسفند 1390 08:52
سلام وعرض ادب
پاسخ توحید بختیاری : سلام
ارادتمند.
زیبا
جمعه 21 بهمن 1390 18:49
BA SLM zamane bargozarie azmone vekalat made187 shg 90 kei ast
پاسخ توحید بختیاری : سلام
19 اسفند ماه.
زیبا
سه شنبه 4 بهمن 1390 20:32
لطفا زمان برگزاری ازمون وکالت ماده 187 سال90 را بگوید
پاسخ توحید بختیاری : سلام
احتمالاً 5 اسفند است،
با عضویت در خبرنامه وبلاگ آخرین اخبار آزمون های حقوقی را دریافت نمائید.
دوشنبه 12 دی 1390 01:55
سلام

ازمون مشاوره جه تاریخی برگزار میگرددپاسخ توحید بختیاری : سلام
هنوز معلوم نیست.
مهدی
جمعه 4 آذر 1390 19:31
سلام آقای بختیاری سلام مصاحبه تخصصی همون آزمون شفاهی هستش دیگه مگه چه فرقی داره
پاسخ توحید بختیاری : سلام
طبق آگهی مصاحبه تخصصی و یا آزمون شفاهی در کار نیست،
اما دوستان بنده که در دوره های گذشته در مصاحبه شرکت کردند می فرمودند که چند سئوال علمی و یکسری سئوالات شخصی و یا احکام پرسیده می شود.
پگاه
سه شنبه 1 آذر 1390 02:39
سلام جناب بختیاری
در مطلب یکی از دوستان که اینجا کامنت گذاشتن یه چیزی خوندم برام سوال پیش اومده.بعد از اینکه ازمون وکالت قبول بشیم باید یه ازمون شفاهی هم بدیم؟درسته؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
خیر،
اما مصاحبه تخصصی و عمومی (احکام) دارد.
جواد
دوشنبه 30 آبان 1390 13:51
سلام من هر چی میرم تو سایت ثبت نام کنم واسه مرکز مشاوران سایت باز نمیشه هزینه رو هم واریز کردم حالا چیکار کنم ؟
باور کنید هزینه رو از دوستم قرض کردم
شما بگید چی کنم
پاسخ توحید بختیاری : سلام
ثبت نام تمدید می شود، نگران نباشید.
آزاده
دوشنبه 30 آبان 1390 00:09
سلام
خوبید خسته نباشید
در پاسخ علی آقا باید بگم که امروز یکی بهم میگفت تو اداره شون یه آقایی که هیچ سوادی نداره الان اومده رشته ی حقوق میخونه تو دانشگاه علمی کاربردی!!الان از هرکی میپرسی چی میخونی :زود تند سریع میگه:حقوق!!من نمیدونم چرا انقدر حقوق جذب میکنن ؟تو دهات و روستاهای دوردست دانشگاه علمی کاربردی تاسیس کردن همه بلا استثنا میرن حقوق میخونن!! الان هیچ رشته ای خونده نمیشه الا حقوق!!اچند نفرو میشناسم که بعد چندسال زده به سرشون درس بخونن 50سالشونه دانشگاه علمی کاربردی حقوق میخونن!
ازشون هرچی بپرسی در سطحی نیستن که جوابتو بدن اطلاعات صفر!حالا ذوق هم میکنن که چه رشته ی با کلاسی میخونن اونم چه دانشگاهی!!اینجوریه دیگه!!قصد توهین و جسارت ندارم اما وقتی میبینم ماها که 3ساله تموم کردیم الان داریم درجا میزنیم و بیکاریم با این آزمون اون آزمون سرو کله میزنیم به جایی نمیرسیم چرا باید اینهمه دانشجوی حقوق هرساله اینجور دانشگاهها جذب کنن؟!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حقوقی
یکشنبه 29 آبان 1390 13:14
با سلام /

نتایج ازمون قضاوت کی اعلام میشه؟

پیش بینی شما برای قبولی با حداقل معدل
دروس اختصاصی و عمومی به تفکیک چنده؟
با سپاس فراوان
پاسخ توحید بختیاری : سلام
بنده متاسفانه اطلاعات کافی در خصوص آزمون قضاوت ندارم،
اما بعید است دو تا سه برابر ظرفیت بتوانند میانگین 60 درصد را کسب نمایند.
بنابراین افرادی که برای مصاحبه فراخوانده می شوند، لزوماً میانگین 60 درصد را کسب ننموده اند.
علی
یکشنبه 29 آبان 1390 12:51
فقط بحث قبول شدن نیست . تازه کسی که از وکالت قبول میشه هنوز میبنه ای دل غافل من هیچی از حقوق نمیدونم !!!( چون وکالت یه شغل تخصصیه نه مثل یه شغل کارمندی) چرا یک دانشجوی حقوق نتونه مثل یه پزشک که دوره عمومی رو تمام میکنه و میتونه مطب بزنه نباشه؟ اصلا چرا این قدر رشته مهمی مانند حقوق تحقیر میشه. هر داوطلبی ازمون سراسری میتونه یا رتبه های چند صد هزار این رشته رو توی پیام نور بخونه .(البته من تحقیر دانشگاه پیام نور رو ندارم چون در این جایگاه نیستم که بخواهم دانشگاهی رو سرزنش کنم) چرا رشته حساسی مانند حقوق واقعا این قدر مورد تحقیر قرار میگیره . در حالیکه اصولا رشته حساسی مانند حقوق باید ازمون ورودیش به دانشگاه خیلی سخت باشه. متاسفانه اکنون با پذیرش بی حد و حصر دانشجو در رشته حقوق رو برو هستیم. در حالیکه کیفیت تحصیل در رشته حقوق در دانشگاهها باید انقدر بالا باشد که اصلا نیازی به اینگونه ازمونها نباشد . یک دانشجوی حقوق در دوران دانشجویی باید به چنان تسلط حقوقی برسد که بعد از فارغ التحصیلی به سرعت جذب بازار کار شود .متاسفانه یک دانشجوی حقوق در دوران چهار ساله کارشناسی که بیشتر مباحث پایه ای حقوق در ان گنجانده شده عملا هیچ چیز به درد بخوری یاد نمیگیره و هنوز بعد از فارغ ااتحصیلیه که روز از نو روزی از نو !!!!!! دو باره باید شروع کنه برای ازمون های طاقت فرسایی مانند وکالت ( که البته ان هم در بازار کار خود با مشکلات جان فرسایی رو برست ) بیشتر وکلا حتی اجاره دفتر خود را نمیتونن دربیارن چه برسد به اینکه پول پس انداز کنن. واقعا من با اقا وحید موافقم . بیشتر تصور عامه مردم از رشته حقوق رشته به درد نخور و اسانیست در حالیکه واقعیت امر چیز دیگری را نشان میدهد.( یک دانشجوی حقوق دوران سختی را میگذراند ولی عملا هیچ نتیجه ای از تلاشش نمبیند (چون سیستمی که در رشته حقوق از ابتدا ی پذیرش بگیرید تا ازمونهایی که برگذار میشه از بن و ریشه غلطه.) رشته حقوق در ایران با چالش های جدی روبرست . هر چه زود تر مسئولین امر باید یه فکر اساسی به حال این رشته بکنن. نه اینکه بیان هی ازمونها رو سخت تر و ظرفیت ها رو تقلیل بدهند. (البته این کارو باید بر عکس در هنگام ازمون سراسری و پذیرش دانشجو در این رشته میکردن نه بعد از پذیرش دانشجو)
پاسخ توحید بختیاری : سلام
ممنونم از شما،
مطالبی که فرمودید دغدغه بسیاری از دوستان است، که بنده هم امیدوارم به نحو مقتضی رفع گردد.
آزاده
یکشنبه 29 آبان 1390 01:34
سلام خسته نباشید
کارت آزمون وکالت ؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
از تاریخ 30 آبان ماه تا 3 آذر با مراجعه به سایت سنجش نسبت به پرینت کارت اقدام فرمائید.
وحید
شنبه 28 آبان 1390 23:59
با سلام به دوستان خوب چرا جور دیگرانو ما بکشیم ظرفیتها کم بشه ، ازمون سختر بشه اینا چه معنی میده ؟دوستان معناش اینه که به دنبال وکالت نباشیم بریم یه کار دیگه ای پیدا کنیم .قید وکیل شدن و امتحان دادن بزنیم بریم یه کار راحتر و کم دردسرتر .به نظر من خود رشته حقوق یکی از سردردترین رشته هاست .چون اول دیپلم میگیری بعد کنکور میدی بعد با هزار زحمت مدرک میگیری بعد دوباره کنکور وکالت میدی بعد اگه قبول بشی امتحان شفاهی ازت میگیرن بعد اگه قبول بشی میری کارموزی بعد دوباره ازت اختبار میگیرن خوب حساب کنی یک پروسه طولانی وفرسایشیه .من وکلایی سراغ دارم که اجاره دفترشونو نمی تونن بدن.یواش یواش دارم از این اوضاع رشته حقوق ناامید میشم شما چی فکر می کنین؟
پاسخ توحید بختیاری : سلام
http://tohidbakhtiary.ir/post/267
مینو
شنبه 28 آبان 1390 19:48
واقعا اقای مهدی درست فرمودید کلی پول می ره توی جیبشون
اما دوستان گرامی اینا بعد قرنی پیشرفت کردن در سال 2012اینا متوجه شدن ازمون ها نباید غیراستاندارد باشه تازه یاد گرفتن سنجش ها شون درست و حسابی باشه اینم کلیه واس خودش؛کشور های دیگه رفتن کره های مختلف ایستگاه زدن اما اینا تازه یاد گرفتن ازمون ها باید استاندارد باشه مثل همین ازمون قضاوتی که گرفتن.در ضمن اینا بلد نبودن چطوری جذب کنن اینقدر گرفتن تا خودشون نتونن جوابگوی اینهمه ادم باشن تازه یاد گرفتن چطوری جذب کنن.خدای من .............................
سما
شنبه 28 آبان 1390 16:59
باسلام حضور شما و خدا قوت..
سوال داشتم ازخدمتتون..من تقریبا همه واحدامو پاس كردم علوم قضایی خوندم فقط 3واحدم مونده 2تاشون كارتحقیقیه بدلیل مشكل آموزشی كه داشتم هنوز اونارو نمره نگرفتم واقعا هیچ تبصره ای نیست ك من بتونم امسال تو آزمون مشاوره حقوقی شركت كنم؟؟
ممنونم از كمك های صادقانتون..
پاسخ توحید بختیاری : سلام
متاسفانه طبق این آگهی شما نمی توانید ثبت نام نمائید.
اما پیشنهاد می نمایم خودتان نیز با مرکز تماس بگیرید و مورد خود را مطرح نمائید:
http://v.iran-azmoon.ir/ContactUs.aspx
مهدی
شنبه 28 آبان 1390 16:38
دوستان توجه داشته باشند :
تعداد شرکت کننده در آزمون کانون 36624 نفر هستند و هزینه ثبت نام مبلغ 60000 تومان پس نتیجه می گیریم که :
000/440/197/2: 60000*36624
در جیب مبارک اعضاء کانون رفته حالا ببینید آزمون با چه شرایطی برگزار میشه
مهدی
شنبه 28 آبان 1390 16:15
باعرض سلام خدمت همگی
آقایون و خانوما چرا اینقدر عصبانی هستید به جاش کانون ظرفیتش رو زیاد کرده انشاءالله همگیتون امسال کانون قبول می شید آقای بختیاری این کارت ورود به جلسه آزمون کانون رو کجا می ذارن سایت سنجش یا خود کانون
پاسخ توحید بختیاری : سلام
از تاریخ 30 آبان ماه تا 3 آذر، می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه اقدام فرمائید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
صفحات دیگر
نمایش نظرات 1 تا 30
عناوین آخرین مطالب
فرارسیدن سال 1393 بر جامعه حقوقی کشور مبارک؛

نتایج نهایی بیست و هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام شد؛

سخنرانی دکتر میترا ضرابی در آخرین نشست انتخاباتی تشکل علمی وکلا؛

سئوالات درس جرم شناسی آزمون دکتری حقوق جزای سال 93؛

بروشور تبلیغاتی وکیل عباس ظهیری، کاندیدای دوره 28ام هیات مدیره کانون مرکز؛

سخنرانی دكتر میترا ضرابی در همایش ائتلاف وكلای جوان؛

زمان‌بندی برگزاری همایش‌های گروه ائتلاف بزرگ وكلای حرفه‌ای؛

بروشور تبلیغاتی جناب وكیل اكبر سردار زاده، كاندیدای دوره 28ام هیات مدیره كانون وكلای مركز؛

بروشور تبلیغاتی دکتر میترا ضرابی، کاندیدای دوره 28ام هیات مدیره کانون مرکز؛

صلاحیت تعداد دیگری از نامزدهای انتخاباتی کانون وکلای دادگستری مرکز تایید شد؛

مصاحبه با آقای عباس ظهیری کاندیدای دوره 28ام انتخابات هیات مدیره کانون وکلای مرکز؛

مختصری از سوابق دکتر ضرابی، کاندیدای دوره 28ام هیات مدیره کانون وکلای مرکز؛

گزارش نشست تشکل علمی وکلا؛

تشکل علمی وکلا برگزار می کند: سخنرانی دکتر میترا ضرابی در نشست انتخاباتی تشکل علمی وکلا؛

دانلود رایگان: مجموعه كتاب‌های پژوهشكده شورای نگهبان؛

کتاب راهنمای موفقیت در ازمون وکالت منتشر شد؛

قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز - مصوب 1392؛

راهکارهای مبارزه با بزرگترین جرم سازمان یافته هزاره سوم؛

آکادمی جزا و جرم شناسی اتهام متفاوت ترین سایت جرم شناسی ایران؛

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون ارشد 93؛

ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1393؛

لایحه آئین دادرسی کیفری؛

نگاهی کوتاه به روابط سی ساله ایران و آمریکا و چالش های موجود؛

نتایج آزمون وکالت 1392 اعلام شد؛

کارت مرحله تشریحی آزمون قضاوت 1392؛

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجوی بورس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری؛

اطلاعیه دوم مركز آموزش قوه قضائیه شامل منابع مرحله تشریحی آزمون قضاوت 1392؛

دفترچه آزمون وكالت 1392 به همراه كلید سئوالات؛

نتایج آزمون قضاوت 1392 اعلام شد؛

اطلاعیه دادگستری جمهوری اسلامی ایران در خصوص آزمون استخدامی سال 92؛


سایت تخصصی دادرس - نرم افزار جامع وکالت


.Privacy Policy & About Us. CopyRight (©) TohidBakhtiary.Ir 2009-2016. All Rights Reserved